Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo jsem?


odkaz na nové stránky
http://www.strihaniupravapsu.cz/

Dobrý den.
Jmenuji se Jarmila Kašparová, narodila jsem se v r. 1958 v Havlíčkově Brodě.

skenovat0025.jpg

Už jako malá holčička jsem obdivovala kdejakého živáčka a musela jsem ho běžet pohladit, ať se jednalo o house, malé sele, ovci, krávu, koně, nebo psa. Již od mých 13ti let se věnuji kynologii a to hlavně zásluhou mého tatínka, který mě o psech, krmení, výcviku i psím myšlení naučil opravdu mnoho.  Začínala jsem tehdy s Německým ovčákem, který se jmenoval Astur. Zanedlouho na to jsem se začala trochu víc zajímat o koníky ve zdejším jezdeckém klubu.  

skenovat0034.jpg

Moje další studijní kroky tedy byly předurčeny všeobecnou láskou a touhou po poznání o zvířatech,  proto jsem vystudovala Zemědělskou školu. Já doma nikdy neměla červenou knihovnu. Moje knižní tituly byly o zvířatech, o zkamenělinách, o vývoji života na Zemi, o vývoji člověka, o jeskynních malbách, o psech a jejich výchově a výcviku, apod.

skenovat0005.jpg

Po čase jsem chtěla zkusit něco trochu z jiného soudku, než je Německý ovčák a tak jsem si těsně po sametové revoluci pořídila středního knírače pepř + sůl. To bylo plemeno opravdu z jiného soudku. Jak bych Vám ho popsala? Krásný, svalnatý pes s ohromným srdíčkem a sebevědomím. Udržet na uzdě jeho vášně, to bylo něco. Pojmenovala jsem ho ARGOS.

skenovat0001.jpg

To jméno dostal po psu, kterého vlastnil sám Odysseus a v jedné báji se vypráví o tom, jak se Odysseus po mnoha letech válčení vrátil zpět domů, kde ho již skoro nikdo nepoznával, dokonce ani jeho žena Penelopa. Jen jeho, již starý, věrný pes ARGOS běžel svého pána Odyssea přivítat a v návalu radosti mu prasklo srdíčko a Odysseovy zemřel v náručí.

skenovat0007.jpg

Opravdu krásný příběh psí věrnosti a ten mě tehdy motivoval k pojmenování mého psa a později i mého salónu. Tehdy jsem ani trochu netušila, že se začíná odvíjet nová kapitola mého života. Střední knírač je potřeba upravovat. Tehdy jsem začala shánět střihy na knírače a začala jsem si ho sama upravovat. Potom jsem se začala zajímat o fazóny i ostatních plemen. Na svůj první kurz jsem jela, když už jsem měla něco nastříháno a o psím stříhání a trimování už jsem ledacos věděla. Ale rozhodně jsem nelitovala, protože každé školení a každý kurz Vám vždy dá něco nového. Někdy stačí střípek určité informace, který vám v tom, co jste dodnes věděly, chyběl. Hned máte ucelenější vědomosti a o to přeci jde. Ještě se mi nestalo, abych ze školení či kurzu přijela se slovy, že jsem se nic nového nedozvěděla.

skenovat0015.jpg


Nyní se stříhání a úpravě psů věnuji téměř dvaadvacet let.  Někteří moji zákazníci ke mě chodí už s druhým, někteří s třetím pejskem v pořadí.  Za celou dobu jsem nikdy nepoužila žádné anestetikum. A tady bych chtěla apelovat na majitele pejsků, protože mnohé salóny v dnešní době používají mírná, či silnější uspávadla. Dělají to buď potají, nebo svoji neschopnost zvládnout psa skrývají za výmluvou, že pejsek při uspání , nebo
zblbnutí není stresovaný. Uvědomte si prosím, že i mírné anestetikum ovlivňuje a ochromuje centrální nervovou soustavu Vašeho pejska a budete-li jí takto ohrožovat při každém stříhání, může se stát, že z Vašeho pejska bude po čase dementní zvíře. A co psi, kteří mají srdeční slabost, epilepsii, cukrovku atd.? Ti jsou přímo ohroženi na životě!!!

Ano, vychovat pejska, aby při stříhání, spolupracoval opravdu není jednoduché, ale rozhodně se trpělivost s pejskem vyplatí.

Proto jsem zde pro všechny, kteří se chtějí naučit stříhat pejsky opravdu poctivým způsobem. Naučím Vás, na co si dát pozor. Budete-li chtít, naučím Vás, jak s pejskem zacházet, aby jste ho naučily trpělivosti a spolupráci s Vámi, také si povíme o různých fazónách a mám pro Vás připravenou spoustu dalších, velmi zajímavých informací, které by měl každý psí kadeřník znát. Samozřejmě nechybí tolik potřebná praxe. Bez ní to prostě nejde.

Děkuji za pozornost,

                            Jarmila Kašparová

odkaz na nové stránky
http://www.strihaniupravapsu.cz/

206.2013-031.jpg

 logo-bez-ramecku.jpg